Seznamte se...Annemarie BÖRLIND

Annemarie BÖRLIND – špička ve svém oboru, tradice založená na přírodě

 

Když se řekne Německo, vybaví se mi produkty vyznačující se především svou vysokou kvalitou. A přesně takové jsou i ty, jejichž značku vám dnes (s velkou radostí) představuji. Annemarie BÖRLIND, seznamte se!

Na poli přírodní kosmetiky není Annemarie BÖRLIND žádným nováčkem. Historie značky se začíná psát v roce 1959, kdy „grande dáma“ přírodní kosmetiky, paní Annemarie Lindner spolu se svým manželem Walterem a Hermanem F. Börnerem založila společnost Börlind a položila tak základy celosvětového úspěchu značky. Dnes je společnost ve výhradním vlastnictví Lindnerů a vede ji syn paní Annemarie, Michael.

Filozofií této až vědecky orientované firmy je stát se luxusní kosmetikou v biosegmentu, ochrana přírody a trvale udržitelný rozvoj a získávání surovin samovýrobou či pěstováním nebo od dodavatelů z ekologických zdrojů. V každém případě se jedná o velmi inovativní značku, která se neustále snaží zdokonalovat své výrobky a přicházet na trh s novými. Jen tak pro zajímavost: před samotným uvedením výrobku na trh předchází „porodní“ období testů (na lidských dobrovolnících), které trvá až dva roky, což je pro mě znamení, že to firma myslí OPRAVDU vážně!

Značka Annemarie BÖRLIND obdržela certifikát ECO CONTROL, což znamená, že dosahuje opravdu vysokých standardů v oblasti kvality produktů, vědy a výzkumu, životního prostředí a zdrojů, společnosti a také v oblasti práce. Co se týče produktů, klade důraz na původ surovin, většina jejich rostlin, extraktů a esenciálních olejů je certifikovaná jako organická, šetrným způsobem se dále zpracovává, aby zůstala zachována vysoká kvalita. Není tajemstvím, že v Annemarie BÖRLIND používají přírodní termální vodu z vlastního pramene, který se nachází v oblasti Černého lesa (národní park). Tato voda není chemicky ošetřena, je proto bohatá na minerály jako draslík, magnézium, kalcium a zinek. Škodlivé a sporné látky jako jsou minerální oleje a ropné deriváty, hliník, parabeny, sulfáty, PEGy, silikony, syntetické vůně a barviva odmítá používat a od svého založení rovněž odmítá testování na zvířatech. Zároveň jsou všechny produkty vyrobeny bez obsahu složek z mrtvých zvířat.

To, že se značka pravidelně umisťuje na předních příčkách testů (např. ÖKO-TEST), či je s přehledem vyhrává, už přidávám jen jako bonus. A pak ty obaly! Příjemná třešnička na dortu, která dává tušit, že se jedná opravdu o něco speciálního!

Takže, milé dámy a pánové, troufám si říct, že z jejich široké, velmi kvalitní nabídky kosmetiky, která si poradí zřejmě se všemi neduhy pleti, si vybere i VELMI náročný fanoušek přírodní kosmetiky.

A my v "Namash se" Annemarie BÖRLIND taky máme, tak se stavte! ;)

 

Autor: Lenka Š.