Naše filozofie

 

Dnes je přírodní kosmetika a zdravý životní styl velkým trendem, prodejny takto zaměřené najdeme na každém rohu, ale např. kosmetických salonů, které pracují opravdu POUZE s certifikovanou přírodní kosmetikou je pořád málo i v Praze. I tak je nezbytné se v této džungli něčím odlišit a to je právě cesta, kterou jsem se vydala já.

Na jednom z mnoha kosmetických kurzů jsem se setkala s názorem, že čistě přírodní péče nestačí, s čímž jsem se rozhodně nehodlala smířit a tak jsem začala hledat a pátrat po produktech, které by toto tvrzení spolehlivě vyvrátily. To se mi nakonec povedlo a k mé radosti nezůstalo jen u jedné značky, ale objevila jsem značek více, které se účinkem zcela vyrovnají konvenční profesionální kosmetice a dokonce jim v mnoha ohledech předčí. Jako vizážistka jsem potom cítila potřebu zmapovat nabídku certifikované dekorativní kosmetiky, která by mohla krycími schopnostmi, pigmentací a stálostí barev bez problémů konkurovat dražším značkám v parfumériích. A ejhle, i tu jsem objevila přímo poklady, bez kterých už si dnes pomalu nedokážu představit den, a proto bez problémů nalíčím dámu k odchodu domů hned po kosmetickém ošetření nebo třeba na stylový večírek, aniž bych nemohla spát z představy, jak se její pleť “dusí” pod vrstvou syntetického silikonu.

Nejen, že dbám na certifikaci značek, které nabízím, ale vybírám taky jeden každý produkt zvlášť v souvislosti s použitými ingrediencemi. Některé certifikáty totiž povolují použití určitých "kontroverzních" surovin v rozdílných koncentracích, a proto je pro mě detailní zkoumání použitých surovin a jejich původ velmi důležitý. Navíc všechny produkty zkouším sama na sobě a “dobrovolnicích”, které nikdy nemusím nutit do nového testování a samy se pomalu “perou” o vybrané produkty.

Když jsem se rozhodla otevřít vlastní etické centrum certifikované kosmetické péče, řekla jsem si, že budu nabízet pouze produkty, za které bych dala "ruku do ohně" a to se taky snažím dodržet.

Tím se dostávám k pojmu "etické", což v mém podání znamená, že kromě již zmíněných podmínek výběru zohledňuji celkové chování výrobce a distributora, nechci být jen další položkou v seznamu odběratelů a jak jen to okolnosti dovolují, snažím se se všemi obchodními partnery, udržovat přátelské vztahy.

Na projektu od začátku až do konce pracuji jen s manželem a s podporou pár přátel, i rekonstrukci prostor jsme si dělali kompletně sami, vložili jsme do všeho svou pozitivní energii a hlavně srdce, bez kterého by to nešlo.

Jednoduše jsem se v dnešní neosobní odcizené době rozhodla věci dělat osobně a věřím, že právě to je to hlavní, co mě odlišuje od ostatních.

 

Tereza "Rézy" Poláčková - zakladatelka centra