Jak pečovat o pleť podle věku

Stejně tak jak se mění roční období a roky postupně ubíhají, mění se přirozeně i potřeby naší pleti. V následujícím článku vám poradím, jak o pleť v každém věku efektivně pečovat, aby vypadala stále zdravě a svěže. Na závěr mám pro vás také pár rad, které vyžadují minimální nebo vůbec žádnou investici, a přesto vám prokáží užitečnou službu ;-)
 
Po třicítce
Pokud to vaše pleť nevyžadovala ve větší míře už dřív, právě ve 30ti je nejvyšší čas začít o ni pravidelně pečovat. Každé ráno a večer ji omyjte čisticí pěnou nebo mlékem, tonizujte pleťovou vodou a následně ošetřete vhodným krémem. Můžete používat krémy tzv. 24hodinové, vhodné pro použití jak večer tak ráno. V tomto věku pleť pomalu ztrácí vlhkost a může být dehydratovaná, proto sáhněte po  kvalitním hydratačním krému. V této době je taky vhodné zařadit do péče krém na oční okolí. NAMASH∗SE doporučuje: čisticí mléko Phyt´s nebo čisticí pěna z divokých růží Veg-up, hydratační a výživný krém s Ylang-Ylang Argital, oční krém na vrásky Annemarie BÖRLIND.
 
Po čtyřicítce
Pleť je v tomto věku nejen hůře hydratovaná, ale začíná ztrácet na pružnosti, je tedy vhodné vybrat denní a noční krém zvlášť, každý z nich je koncipovaný na základě specifických potřeb pleti, které se samozřejmě v těchto dvou částech dne liší. Navíc pak můžete péči doplnit o výživné sérum s kolagenem nebo kyselinou hyaluronovou. Je taky vhodné si zhruba dvakrát do měsíce dopřát výživnou vyhlazující masku a cca jednou měsíčně zajít na ošetření ke kosmetičce. NAMASH∗SE doporučuje: maska ze zeleného jílu Argiltubo Argital, jako základní krém potom krém proti vráskám s přírodními vytamíny E a F Argital nebo arganový pleťový olej proti vráskám Argital,  o další vhodné péči pro váš typ pleti se poraďte se svojí naturokosmetičkou.
 
Po padesátce
V tomto věku už bývá pleť více ochablá, kolagenová vlákna polevují a kontury obličeje ztrácí na ostrosti. V tomto období už sáhněte po krémech s liftingovým účinkem, použití vhodného anti-age séra by mělo být samozřejmostí jak ráno, tak i večer. Oční krém zvolte již také vyhlazující a můžete ho používat i na vrásky okolo rtů. Neměly byste opomíjet ani pravidelnou návštěvu vaší kosmetičky. Velmi vhodné je doplňovat kolagen také vnitřně, ve formě tablet nebo nápojů. NAMASH∗SE doporučuje: sérum na oční váčky Annemarie BÖRLIND,  o další vhodné péči pro váš typ pleti se poraďte se svojí naturokosmetičkou.
 
Po šedesátce
Po šedesátce bývá pleť často skoro až průhledná a křehká, proto vybírejte hutnější výživné krémy, k séru můžete použít i intenzivnější koncentrát aktivních látek, dlouhodobé vystavování slunci není vhodné, přesto si však dávejte pozor na použití krémů s chemickými UV filtry, které by mohly nepříznivě ovlivnit nestejnoměrné zbarvení pleti. V tomto období se pak mohou začít objevovat pigmentové skvrny, které je potřeba ošetřovat speciálními přípravky. Velmi důležité je také posilování kožní bariery pleti. NAMASH∗SE doporučuje: rostlinný mycí a zesvětlující gel na obličej Argital, zesvětlující růžový pleťový olej Argital,  o další vhodné péči pro váš typ pleti se poraďte se svojí naturokosmetičkou.
 
Staré dobré babské rady
Naprosto nezbytné nejen pro pleť, je v každém věku dodržování pitného režimu. Zdravá strava, bohatá na přírodní vitamíny také dokáže velmi pozitivně ovlivnit celkový stav pleti. Pokud máte po ránu oteklé oči, je dobré si přes noc dát do mrazáku dvě lžička a ráno si je na ospalé oči zlehka přiložit. Příjemná je také DIY maska z medu, žloutku a kvalitního olivového nebo avokádového oleje. Výbornou hydratační masku připravíte také z okurky a dobrého kozího jogurtu. Pokud si chcete dopřát občas také peeling, výborný připravíte z mleté kávy a vašeho oblíbeného čisticího mléka, káva je jemná a nenarušuje mikroskopickou strukturu pleti, přesto pomáhá odstranit odumřelé buňky a tím napomáhá vstřebávání následně použitých sér a krémů.
 
Text: Tereza Rézy Poláčková
Photo by Adina Voicu on Pixabay